Devre Tatil Gerçeği! Satın almadan önce okumanız gereken bir yazı – 2

Devre Tatil Gerçeği! Satın almadan önce okumanız gereken bir yazı – 2

 

Dönemler

Devre tatiller yılın belli tarihleri baz alınarak fiyatlandırılmış bir şekilde satılmaktadır. 2015’te biz satın aldığımızda 3 dönem vardı, aşağıda açıklıyorum.

Mavi Dönem

Mavi dönem, “Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat” aylarını kapsayan dönemdir. Biz bu dönemi satın aldık. O dönem 18.000 TL liste fiyatı gösterilen mavi dönem için 9.000 TL ödedik J Aradaki farkı hesaplayın

Biz burayı satın alırken sömestr tatilinde rahatlıkla tatil yaparız diye düşündük. Hatta ilgiliyle de konuşurken belirttik bunu. Sonra hediye tatile gittiğimizde bize bazı kuralların değiştiğini ve bize farklı şartları sunması için gönderilen bir görevli, satın aldığım döneme yılbaşı zamanı 4 gün ve sömestr tatilinin dâhil olmadığını söyledi. Yani bizim devre tatil satın almamızın neredeyse tek sebebi yıkılmış oldu. Bize, gözümüzün içine baka baka yalan söylediler.

Beyaz Dönem

Sanırım Temmuz ve Ağustos ayları hariç 10 aylık bir dönemdi. O zaman 23.000 TL küsur idi.

Kırmızı Dönem

Bu dönem ise 12 ayın tamamını kapsayan dönemdir. Yani istediği her zaman gelip tatil yapabilir. O zaman 28.000 TL küsur idi.

 

Bu arada satın aldığınız dönemin dışındaki aylarda tesisi kullanmak isterseniz, 50€ fark ödemeniz yeterlidir, bize öyle anlatıldı. Fakat burada başta anlatılmayan nokta, mavi dönemdeki birinin kırmızı dönemde tatil yapmasının imkânsıza yakın olmasıdır. Yani tercihe göre sizin 50€’nuzdansa, o haftayı daha çok kazanabilmek için dış satışa yöneltmeleri çok muhtemel, size tesisin dolu olduğunu söyleyebilirler. Bunun yanında sizin rezervasyonunuzu birkaç ay önceden yapmanızı istemeleri de cabası. Son olarak diyelim siz mavi dönem satın aldınız. Kırmızı döneme ait olan yaz aylarında tatil yapmak istiyorsunuz, ola ki 1 tane de yer var tesiste. Ama eğer o hafta için sizden üstün olan beyaz dönemden biri başvurmuşsa o kazanır oyunu. Yani işçisin sen işçi kal mantığı…

Tesiste “Long Blok” ve “S Blok” diye tanımlanan bloklar yer almaktadır. Size tesisi gezdirirken örnek daireleri “S Blok”tan yani tesisin iç tarafına, havuzlara bakan kısımdan gösterirler. Ancak satışta size (genelde) “Long Blok” yani arka bloktan satabilirler, dikkat edin.

 

 

Yazının devamı için TIKLAYIN >>>

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Devre Tatil Gerçeği! Satın almadan önce okumanız gereken bir yazı - 2, 5.0 out of 5 based on 1 rating

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Devre Tatil Gerçeği! Satın almadan önce okumanız gereken bir yazı – 1 | Mehmet Fatih KAYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.