Antalya Köprülü Kanyon’da Rafting Macerası

Antalya Köprülü Kanyon’da Rafting Macerası – Köprülü Kanyon, Antalya’da Manavgat yolu üzerinde yer alan Köprülü Kanyon’da yaptık Raftingi. Ana yoldan yaklaşık 45 km içeri girip tepeye doğru yol alıyorsunuz. Rafting de Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya’da denize dökülen, rafting yapmaya uygun Köprüçay’ın vadisinde yapılıyor.

Yukarı doğru ilerledikçe çay kenarında rafting firmalarının yerleri yer alıyor. Bu firmaların otellerden ve farklı yerlerden turistleri servisle getirip rafting bittikten sonra tekrar yerlerine bırakıyor.

Firmasına göre 30-40 TL arası bir ücret karşılığında öğle yemeği dâhil 11-12 km uzunluğunda bir suda Rafting macerasına atılıyorsunuz.

Rafting toplamda 3-4 saat arası sürüyor. Başladıktan yaklaşık 2 saat sonra bir yerde durup yarım saat mola verdikten sonra yemek yenecek yere gidiyorsunuz. Tabi bu arada yaklaşık 8 kmlik yolu gitmiş olacaksınız fark etmeden. Yemekten sonra kalan bölümü tamamlayıp dağılıyorsunuz 🙂

Ama bottayken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Soğuk su, sürekli aksiyon, zaman zaman suya dalma, yakındaki botlarla su savaşı gibi güzel anlar yaşıyorsunuz.

Rafting boyunca zaman zaman fotoğraf ve videolarınız çekiliyor. Onları da sonunda görebilirsiniz veya satın alabilirsiniz. Başlamadan önce bizim firmanın yerinde Go Pro aksiyon kamerası kiralamak 29€ idi. Ama ben kendi aksiyon kameram olan Eken H9 ile Rafting macerasını çektim. İki batarya ile çekim yaptım, yemek zamanı ara verdiğimizde bataryamı değiştirdim, başka bir şansım olmadığı için zaman zaman durdurdum ve bataryaları idareli kullanmaya çalıştım. 1080p 60fps de çektiğim görüntüleri Youtube kanalımda yayınladım. Aşağıya da videoyu ekliyorum.

Not: Video üzerindeki tarih yanlış, çünkü video 9 Ağustos 2017 tarihinde çekilmiştir. Ayrıca kamera su kabında olduğu için ses kalitesi düşüktür. 

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:D [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Antalya Köprülü Kanyon'da Rafting Macerası, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.